skip to Main Content
Lorem Ipsum

Network ve Secuirty alnında hem global hem de yerel üretici iş ortaklarımızla sunduğumuz çözümlerimiz aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır. İhtiyacınız olan çözümler için info@netsys.com.tr mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fortinet Certified Solution Specialist - FCSS
Requirements: 1 Unit Core Training+ 1 Unit  Elective Training

 

Core Exams (Temel) Elective Exams (Seçmeli)
Education Duration Education Duration
FCP - FortiGate Security & Infrastructure 5 days FCP - FortiClient EMS 2 days
FCP - FortiManager 2 days
FCP - FortiAnalyzer 1 day
FCP - FortiAnalyzer Administrator 1 day
FCP - FortiAuthenticator 2 days
FCP - FortiNAC 3 days
FCP - FortiSwitch 3 days
FCP - Secure Wireless LAN 2 days

FortiAP, Fortinet tarafından geliştirilen ve yönetilen bir kablosuz erişim noktası (access point) serisidir. FortiAP cihazları, Wi-Fi ağları için güvenli ve yüksek performanslı kablosuz bağlantı sağlamakta, İşletmelerin geniş ölçekli kablosuz ağları yönetmelerine ve siber güvenlik risklerini en aza indirmelerine yardımcı olmaktadır. FortiAP.ler, tüm çalisanlara ve misafirlere Wi-Fi erişimi sağlamak için herhangi bir ağa eklenebilmektedir. FortiAP'ler, gereksinimlere göre 2x2'den 4x4'e, dahili veya harici anten gibi çeşitli modeller içermektedir.
FortiAP, Fortinet Security Fabric ekosistemiyle entegre olarak çalışmakta ve FortiGate ağ güvenliği cihazları ile birlikte kullanıldığında kablosuz ağ üzerindeki trafiği koruma, denetleme ve yönlendirme sağlamaktadır. FortiGate cihazı, FortiAP'lerin merkezi bir yönetim ve kontrol noktası olarak kullanılmasını da sağlayan önemli bir role sahiptir.
FortiAP'nin temel özellikleri aşağıda anlatılmıştır:

  • Yüksek Performanslı Kablosuz Bağlantı: FortiAP, 802.11ac Wave 1 ve Wave 2 gibi modern Wi-Fi standartlarını destekleyerek yüksek hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantı sunmaktadır.
  • Ölçeklenebilirlik: FortiAP, küçük ofislerden büyük kurumsal ortamlara kadar çeşitli ölçeklerdeki kablosuz ağları desteklemeye uyum sağlamaktadır.
  • Merkezi Yönetim: FortiAP'ler, FortiGate cihazlarıyla entegre olarak çalışmakta ve tüm kablosuz erişim noktalarını tek bir merkezi konsoldan yönetme imkanı sunmaktadır. Bu, ağ yöneticilerinin ağ yapılandırmasını ve güvenlik politikalarını kolayca yönetmelerine ve uygulamalarına imkan tanımaktadır.
  • Güvenli Kablosuz Erişim: FortiAP ve FortiGate entegrasyonu, kablosuz ağ trafiğini izlemeye, korumaya ve yönlendirmeye yardımcı olmakta, kablosuz ağ üzerindeki zararlı yazılım ve siber saldırıları engelleme konusunda da destek olmaktadır.
  • Otomatik Yapılandırma ve Hızlı Dağıtım: FortiAP, hızlı ve kolay bir şekilde dağıtılabilmekte ve yapılandırılabilmektedir. FortiGate cihazlarıyla entegrasyon sayesinde, yeni erişim noktalarının otomatik olarak tanımlanması ve yapılandırılması sağlanmaktadır.
  • İç ve Dış Mekan Modelleri: FortiAP, iç ve dış mekan kullanımına uygun modeller sunmakta ve her türlü çevre koşulunda güvenli kablosuz bağlantı sunmaktadır.

FortiAP'nin ölçeklenebilir ve güvenli kablosuz erişim noktası çözümleri, geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap etmekte ve farklı sektörlerdeki işletmelerin ve kuruluşların kablosuz ağ ihtiyaçlarını güvenle karşılamaktadır. Bu bağlamda, küçük, orta ve büyük ölçekli tüm işletmelere çözümler sağlamaktadır.

Back To Top